Warunki adopcyjne

Decyzja o adopcji to poważna sprawa – zwierzak powinien czuć się w Waszym domu bezpieczny, kochany i żyć jak najdłużej mając najlepszą opiekę!

Adopcje przeprowadzamy tylko i wyłącznie na terenie Warszawy i bliskich okolic! Najpierw zapraszamy do nas  (i kotów) na wizytę przedadopcyjną i poznanie zwierzaka, później przywozimy koty osobiście do nowych domów – czują się wtedy bezpieczniej (są z osobami, które już znają), a my poznajemy nowy dom i upewniamy się, że zwierzak będzie miał odpowiednie warunki.

Nowi opiekunowie powinni:

 • zainstalować na oknach ograniczniki grzebieniowe (do kupienia w marketach budowlanych), by bezpiecznie wietrzyć mieszkanie (okna uchylane od góry są śmiertelnym zagrożeniem http://www.canis.org.pl/adopkoty-2/adopkoty-3/644-wybor-nalezy-do-ciebie.html) oraz zadbać o profesjonalne zabezpieczenie przynajmniej jednego okna i balkonu metalową siatką na odpowiedniej konstrukcji, by zapewnić  kotu bezpieczeństwo przez cały rok (zarówno latem i zimą do lecznic często trafiają koty w opłakanym stanie po upadku z okna, mogą też uciec i zaginąć) i radość z lepszego kontaktu ze światem zewnętrznym – dot. mieszkań i domów niewychodzących!
 • photo(45)

 • UWAGA!!! Moskitiery, siatki sznurkowe, żyłkowe, plastikowe, z tworzywa wzmacniane drutem nie są odpowiednim zabezpieczeniem przy kotach – kot może je przerwać, przegryźć, parcieją od warunków atmosferycznych i stwarzają zagrożenie!!!

więcej:

 

renowcja u tolka 017_wynik

nowa mala i dziuta 005_wynik

 • wykastrować lub wysterylizować kota, by zapobiec niepotrzebnemu rozmnażaniu oraz chorobom na tle hormonalnym (ropomacicze, guzy sutków)
 • zapewnić opiekę weterynaryjną (szczepienia ochronne i leczenie) oraz właściwe żywienie,
 • zapewnić troskliwą opiekę nad zwierzęciem na czas urlopu lub zdarzenia losowego (kot jest zwierzęciem terytorialnym – najlepiej czuje we własnym domu, na swoim terytorium),
 • przygotować wyposażenie dla kota: zamykany transporter, kuwetę, żwirek i zabawki,
 • utrzymywać kontakt telefoniczny/mailowy z domem tymczasowym i informować o adaptacji kota w nowym miejscu i o jego stanie zdrowia,
 • umożliwić odwiedzenie kota w nowym domu,
 • poinformować o zmianie adresu,
 • w przypadku rezygnacji z adopcji zwrócić zwierzę do domu tymczasowego, nie przekazywać osobom trzecim.

Na adopcję muszą zgodzić się wszyscy domownicy, a inne zwierzęta przebywające w domu nie mogą stanowić zagrożenia dla kota.

W przypadku dokocenia, prosimy o przetestowanie Waszych kotów pod kątem fiv/felv!!!

Z nowymi opiekunami podpisujemy umowę adopcyjną oraz kartę adopcyjną fundacji Viva!

Pozostajemy w kontakcie i służymy radą w razie wszelkich problemów lub wątpliwości 😉

IMG_4267_wynik

 

UWAGA!!!

Warunki adopcyjne nie podlegają dyskusji! Adoptując zwierzę musisz być za nie odpowiedzialny i zapewnić mu wszystko, co najlepsze w każdym aspekcie. W nowym domu kot powinien mieć lepiej niż u nas! 🙂

Reklamy