Preferencje podatkowe dla pseudohodowców, czyli jak rząd wspiera produkcję bezdomnych zwierząt!

W Polsce mamy za dużo psów i kotów. To wiemy od dawna. Ale dlaczego tak się dzieje? Przeciętny obywatel średnio zdaje sobie sprawę z ogromu problemu i jego przyczyn.


W dużej mierze za fatalny stan rzeczy odpowiedzialne są polskie władze, które nie podpisały Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych i co za tym idzie w Polsce nie mamy właściwie żadnych regulacji i kontroli nad zarejestrowanymi hodowlami. Mało tego, hodowanie psów i kotów podlega pod gałąź rolnictwa (?) i jest symbolicznie opodatkowane, tzn. niewielki podatek obowiązuje od rozpłodowej samicy i samca, nie od sprzedawanych szczeniaków czy kociąt. Czyli, mówiąc krótko – rząd wspiera i popiera niekontrolowane i nieopodatkowane produkowanie i obrót zwierzętami. Fajnie, prawda? Nic tylko założyć hodowlę i dawaj – trzaskamy kasę, betony będą kupować. Bo niestety, nie każdy hodowca to miłośnik zwierząt, a przecież wszyscy wiedzą, że również pseuduchy zakładają swoje legalne stowarzyszenia i na wszystko mają papiery, rodowody itd. I co im zrobisz?! Popyt na niedrogie  modne „rasowe” też jest bardzo duży.

Możemy zrobić tylko jedno – wymóc na władzach zmianę prawa i uświadomić społeczeństwo, które łoży kasę na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami (tak, z Twoich podatków idą fundusze na walkę bezdomnością, której produkcję rząd popiera!).

Nowe, dobre przepisy zostały opracowane przez Biuro Ochrony Zwierząt działające w ramach Fundacji Argos. Jego autor – prezes fundacji Tadeusz Wypych – wszystko tam logicznie i sensownie przedstawił, przy okazji demaskując absurdy wynikające z poprzednich ustaw.

A czemu Polska nie podpisała Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych z 1987 roku? http://www.fundacjaexlege.pl/…/Europejska_Konwencja_Ochrony…

Poseł Paweł Suski – przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, zapytany w jednym z wywiadów, czy istnieją plany, by Polska przyjęła Konwencję, odpowiada:
Nie zastanawialiśmy się nad tym!”

Serio? Jako hodowca poseł Suski (PO) raczej się zastanowił, ale chyba mu się nie kalkuluje, gdyż Konwencja nakłada KONTROLĘ PAŃSTWA oraz PODATKI  na hodowców.

Tadeusz Wypych : Konwencja usunie podstawowy idiotyzm polskiego prawa, który generuje problem ze zwierzętami domowymi. Ten, że rozmnażanie psów na handel jest traktowane jak nie rejestrowana i nie nadzorowana działalność rolnicza, czyli jak hodowanie szczypiorku w przydomowym ogródku i sprzedawanie go pod sklepem. Musi to być działalność regulowana, tj. rejestrowana i nadzorowana. Konwencja nie zna pojęcia rasy, zniknie więc kolejny zastępczy temat „rasowe – nierasowe”. A także, jeszcze bardziej zastępczy, temat psów ras agresywnych, zezwoleń, ubezpieczeń, szkoleń, badań psychiatrycznych itp. żerowania na tragicznych wypadkach. Po prostu hodowca, kim by nie był, ma odpowiadać za cechy produktu, mogące stanowić zagrożenie, analogicznie jak producent pralki czy odkurzacza.

Wielu posłów to hodowcy, wielu posłów to myśliwi – oni też często są hodowcami psów myśliwskich. Im się podoba tak, jak jest. Ale dobre prawo powinno być korzystne dla obywateli, społecznie potrzebne, chronić przed nadużyciami i chronić istoty żywe, jakimi są zwierzęta domowe – psy i koty. Prawo nie powinno też pozwalać na marnotrawienie publicznych pieniędzy. A w naszym kraju na opiekę nad zwierzętami idzie rocznie ok 200 000 000 – tak, około dwustu milionów złotych. I jest coraz gorzej, bezdomność rośnie, a raporty NIK są zatrważające.

Zapoznajcie się z projektem nowelizacji ustawy BOZ :  http://www.boz.org.pl/ucyw.htm?fbclid=IwAR0wMRIPYdmCcX_NRWkxIUBe9dEXfpqfho3Z4X12L1IEv_hzS76clSG_JcY

i podpiszcie petycję: https://www.petycjeonline.com/ucywilizowa_traktowanie_bezdomnych_zwierzt_petycja_do_prezesa_rady_ministrow_cel_zlikwidowanie_problemu_bezdomnoci_zwierzt?fbclid=IwAR330I_9h_X3xmJy1EhKLrl-dVtzeXq9MHX6zjHaXDkNAS_hOtWItTmBuDM

 

SYTUACJA ZWIERZĄT W POLSCE MUSI SIĘ WRESZCIE ZMIENIĆ !!!

 

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Co tam słychać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s