Co zrobić, gdy zginie Ci kot – kilka porad!

Przede wszystkim należy zabezpieczyć kota przed zaginięciem – tu jest napisane, jak to zrobić: http://canis.org.pl/jakzapobieczaginieciukota.html , ale sytuacje są różne i gdy dojdzie do nieszczęścia koniecznie trzeba:

Rozwieszać ogłoszenia ze zdjęciem w całej  okolicy, wszędzie gdzie się da, gdy zrywają wieszać kolejne.

Warto wrzucać też małe ulotki do każdej skrzynki pocztowej, w blokach również.

Kot  domowy przebywa z reguły w pobliżu (w promieniu do 200-250 m) od domu. Poszukiwania najlepiej przeprowadzać w nocy lub bladym świtem, gdy jest cicho, nie ma ludzi i psów. Kiciać, piszczeć, gruchać i nasłuchiwać – może jest zamknięty w garażu, piwnicy, siedzi pod samochodem i się boi, ale może się odezwie. Jeśli jest bojaźliwy, to na ulicy/w piwnicy może  nie podejść nawet do ukochanego opiekuna – po prostu się boi. W takiej sytuacji można wypożyczyć klatkę łapkę (schronisko, fundacja).


Nie wolno się poddawać i szybko rezygnować z poszukiwań. Koty znajdują się czasem nawet po kilku miesiącach. Trzeba sprawdzać każdą informację i ciągle odnawiać ogłoszenia. Oprócz tego trzeba powiadomić i sprawdzić schronisko (o ile jest dla kotów), zrobić ogłoszenia na portalach typu Olx i Gumtree oraz koniecznie na Facebooku. Należy nawiązać kontakt z fundacjami, lecznicami wet z okolicy i powiadomić karmicieli, jeśli są tacy na osiedlu. Poszukiwania mogą potrwać, ale grunt to się nie poddawać!

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under STARE_OGŁOSZENIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s