Cudowna Luna – znaleziona na działkach w opłakanym stanie, POMAGAMY!

20.01.2016

Luna nie żyje 😦

Dziś dostaliśmy telefon z lecznicy – kotka czuła się dobrze po operacji, a dziś nagle dostała objawów neurologicznych, nie reagowała na żadne leki i umarła.

Ciało Luny zostało oddane do badania pod kątem wścieklizny.

Brak nam słów…

IMG_7539-001

——-

 

Na działkach w Kamieńczyku mieszka sporo kotów – pomagamy im od lata 2015. Przy okazji wyprawy na te działki 17.01.2016  znaleźliśmy bardzo chorą, przemiłą, ewidentnie domową kotkę, która przyleciała do jedzenia na jednej z zakoconych posesji. Kotka z daleka wyglądała, jakby była w bardzo zaawansowanej ciąży, ale z bliska i po dotknięciu brzucha, wyraźnie czuło się płyn. Poza tym kicia była skrajnie wychudzona, bardzo głodna i spragniona. Koło odbytu miała też okropną ranę. Nie wiadomo, skąd się tam wzięła, ale to na pewno nie był działkowy kot.

20160117_150116

W Warszawie, w lecznicy kicia pokazała, że jest niezwykłym zwierzakiem  – subtelnym, kochanym, spragnionym kontaktu z człowiekiem. Bez problemu doktor założył jej wenflon, pobrał krew, dokładnie obejrzał i zrobił wstępne/poglądowe usg, które potwierdziło płyn w jamie brzusznej. Obraz płynu był jednak nietypowy, na następny dzień został zaplanowane kolejne, tym razem pełne i profesjonalne usg.

IMG_7520  IMG_7525  IMG_7536

IMG_7522

Po tym badaniu podejrzewano jakiś nietypowy rozrost jajnika. Na następny dzień, czyli na dziś, zaplanowano operację chirurgiczną. Lekarzy bardzo zaskoczyło to, co zobaczyli w środku – masywne ropomacicze, trzon macicy miał średnice 8cm! Wszyscy byli zdziwieni, że kotka całkiem dobrze się czuła nosząc w sobie taką bombę!

IMG_7537

Operacja się udała, ale cieszyć będziemy się mogli dopiero za kilka dni, bo jej stan był naprawdę poważny. Luna czuła się i tak wyjątkowo dobrze, jak kotkę z taką ilością ropy w macicy i płynem, który uciskał wszystkie narządy w jamie brzusznej. Jest naprawdę wyjątkowa!

IMG_7526-001

Lunka liczy na kciuki i wsparcie – szpital, badania i operacja pochłoną niemałe środki, więc jak zwykle, każdy grosz się przyda. BARDZO PROSIMY!

DT u MAGDY Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa
42 2030 0045 1110 0000 0255 4620 bank BGŻ
lub za pośrednictwem paypala: dtumagdy@gmail.com
tytułem: darowizna na cele statutowe/dla Luny

Dziękujemy!

IMG_7539

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Co tam słychać, Pomóż im!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s