Chory, brudny, bezdomny – ratujemy kocura z Mińska, prosimy o POMOC!

23.11.15

Był z nami tak krótko…😦

Dziś uroczy kocur z Mińska Mazowieckiego odszedł. Nie doczekał się nawet imienia, był roboczo nazwany Mińskim. Cały czas przebywał w lecznicy.
Od początku wyglądał na bardzo chorego, wyniki krwi były niepokojące, ale chłopak jadł i domagał się pieszczot i uwagi. Niestety kilka dni temu jego stan się pogorszył, początkowo zareagował na leki, ale dziś było tragicznie. Nie można było dłużej go męczyć…

Bardzo dziękujemy kilku osobom, które wsparły finansowo uroczego kocurka z Mińska…

photo 2-001

—–

Ten biedny biało-rudy kocur pojawił się kilka dni przed zabraniem go do lecznicy, na osiedlu domków jednorodzinnych w Mińsku Mazowieckim.

FOT5F32

Był bardzo brudny, czuć było od niego brzydki zapach. Leżał pod krzakiem i sprawiał wrażenie chorego albo rannego. Jednak przy próbie podejścia bliżej, szybko uciekał. Jedzenie zostawiane mu pod krzakiem znikało, po dwóch dniach kocur przestał uciekać, zjadł posiłek w obecności człowieka, na noc został zwabiony na werandę domu, dostał posłanko oraz miski z wodą i jedzeniem. Po pierwszej nocy spędzonej na werandzie kocur pozwolił się głaskać, ocierał się o nogi, a apetyt miał coraz większy. W drzwiach werandy są „psie drzwiczki”, ale kot korzystał z nich jedynie wychodząc „za potrzebą”, cały czas spał na werandzie, jakby odpoczywał.

Po drugiej nocy w bezpiecznym schronieniu, kocur pozwolił zapakować się do transporterka w którym przyjechał do lecznicy w Warszawie. Tak trafił pod naszą opiekę.

photo 4

Niestety wyniki krwi kocura są bardzo niepokojące – anemia, leukocytoza, bardzo wysokie płytki… W jamie ustnej masakra – masywne zapalenie dziąseł, nadżerki, zęby w kiepskim stanie. W uszach świerzb.  Testy wyszły ujemnie, ale niewykluczona jest białaczka szpikowa 😦  Niebawem usg u specjalisty.

photo 3

Chłopak na szczęście czuje się w miarę dobrze, ma apetyt, nie jest osowiały. Na razie dostał leki, za ok. tydzień powtórna morfologia i zobaczymy.

Kocurek jest niezwykle ujmujący, łagodny, jakby wdzięczny za okazaną pomoc.

photo 1

Bardzo byśmy chcieli, by biedak z Mińska wyzdrowiał i znalazł kochający dom, gdzie będzie miał najlepszą opiekę. Postaramy się mu pomóc, a Wy trzymajcie kciuki. Bardzo prosimy też o wsparcie finansowe, bo jak wiadomo szpital, leki i badania to spore koszty…

Każda pomoc się liczy – prosimy dorzućcie grosz dla biedaka ❤

DT u MAGDY Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa
42 2030 0045 1110 0000 0255 4620 bank BGŻ

lub za pośrednictwem paypala: dtumagdy@gmail.com
tytułem: darowizna na cele statutowe/biedak z Mińska

Bardzo dziękujemy!

photo 2

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Pomóż im!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s