Znaleźliśmy kotkę i ją rozmnożymy – mamy chętnych na małe, a fundacja jest ZŁA!

Znajoma karmicielka z osiedla poprosiła nas o interwencję w sklepie plastycznym, bo jest tam kotka w ciąży. Podobno została znaleziona, teraz ciąża już wysoka, a opiekunka chce ją wysterylizować dopiero jak urodzi i odchowa dzieci.

Ponieważ wiadomo, że nie ma na co czekać i kotkę należałby jak najszybciej wysterylizować nie czekając na poród, przed pracą udaliśmy do tego sklepu, by porozmawiać i wytłumaczyć opiekunom, dlaczego nie należy zwlekać ze sterylką.

W sklepie były dwie osoby – kobieta i mężczyzna oraz śliczna trójkolorowa kicia w legowisku z kartonu. Przedstawiliśmy się, zostawiliśmy ulotkę naszej grupy i powiedzieliśmy, kto nas przysłał. Pani zaczęła od tego, że kotka pojawiła się 5 tygodni temu i „wszyscy widzieli że jest w ciąży tylko nie my!” i „teraz czekamy na rozwiązanie”. Powiedzieliśmy, że nie ma na co czekać, próbowaliśmy wytłumaczyć, że tyle kociąt czeka na dom, że mnóstwo maluchów umiera właśnie w schroniskach, na ulicach, na ogródkach działkowych, bo nie mają domu właśnie. Państwo twierdzili,że mają już chętnych na małe (choć nie wiadomo, ile ich będzie) w rodzinie i los bezdomnych kociaków ich nie obchodzi, małych kotce nie zabiją!

Argument, że właśnie skazują na śmierć te, które już się urodziły i są bezdomne dalej nie trafiał. Spytaliśmy czy kotka była u lekarza, czy miała robione testy, chociaż na białaczkę. Padła odpowiedź, że NIE! Na nasze pytanie jak to nie była, pan zapytał się , kiedy miał z nią pójść. Odpowiedzieliśmy, że skoro kotka jest u nich od 5ciu tygodni, to chyba było wystarczająco dużo czasu. Wypadałoby też zrobić jej usg, skoro jest w ciąży, którą zamierzają doprowadzić do końca!!! Patologie ciąży występują nie tylko u ludzi! Ciekawe, czy pani, gdyby była w ciąży też nie poszłaby do lekarza?

Niestety, państwo okazali się zupełnie nieodpowiedzialnymi ignorantami. Kotka nie była u lekarza, nawet nie sprawdzono, czy ma czipa! Mamy swój czytnik, więc sprawdziliśmy – czipa brak. Szukanie mikroczipa i pytania o lekarza sprawiły,  że pan się zdenerwował i zaczął nas wypraszać ze sklepu mówiąc: „proszę wyjść, to teren prywatny” :P, groził też wezwaniem policji. Szkoda, że nie mieliśmy czasu zostać tam dłużej, sami chętnie wezwalibyśmy patrol straży miejskiej lub policji. Zachowanie tych ludzi było naprawdę dziwne.

Na koniec było nerwowo, pan wyszedł za nami ze sklepu robił nam zdjecia, my też zrobiliśmy zdjecia sklepu z zewnątrz. Nasz argument, że rozmnażanie to znęcanie bardzo pana rozsierdził. Cóż, ciemnota w narodzie jest wielka, nie tylko na wsiach jak się okazuje…

Szkoda, że ci państwo nie zadali sobie trudu, by choć trochę zgłębić temat bezdomności i zasad pomagania kotom. Wieczorem na fanpage’u sklepu na FB zobaczyliśmy taki oszczerczy wpis – ręce opadają, poziom wypowiedzi pozostawiamy bez komentarza. Przekażemy prawnikowi Fundacji Viva.

 

Clipboard01c

Jak można wziąć pod swój dach kotkę, nie pokazać jej wetowi i rozmnażać, gdy ogrom cierpienia związany z bezdomnością jest tak przytłaczający. Do tego czekali na BON od fundacji na darmowy zabieg, jak już powiększą liczbę kotów.

Mamy nadzieję, że ci państwo kiedyś przejadą się do kociego schroniska, zobaczą i może poczują jak to jest być bezdomnym kotem bez szans na dom…

Historie o chętnych na małe znamy z autopsji – często, gdy przychodzi co do czego, chętni się wycofują, a wtedy łatwo kociaki zgłosić do fundacji lub zawieźć do schroniska….

Wszystkim rozmnażaczom dedykujemy te plakaciki i życzymy szybkiego przejrzenia na oczy!

Madziowy plakat

srebrzak plakat

Gdyby w naszym kraju istniał powszechny nakaz sterylizacji psów i kotów poza hodowlami, takie sytuacje nie miałyby miejsca. Niestety w Polsce każdy może mieć zwierze, rozmnożyć zwierzę, wyrzucić zwierzę… – totalna dowolność i beztroska. Efekty można zobaczyć nie tylko w schroniskach, wystarczy polubić kilka prozwierzęcych stron na Fb, by mieć obraz bezdomności na co dzień.

Czy jest szansa, że coś zmieni? Jest, ale tylko wtedy, gdy wejdą odpowiednie przepisy w kwestii obligatoryjnych zabiegów! Na wyedukowanie polskiego społeczeństwa, pełnego ignorantów, nie można liczyć….

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Co tam słychać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s