Senior z Chrzanowa – porzucony, głuchy syjam – uratowany!

DT u Magdy ma pod opieką ponad 150 kotów, ale staramy się pomagać również innym kotom, jeśli tylko jesteśmy w stanie to zrobić. Niedawno uratowaliśmy kota z Małopolski.
A tak to się zaczęło 😉 Pani Ela postanowiła pomóc kotu, który pojawił się na jednym z podwórek miasteczka w okolicy Chrzanowa. Kot z dnia na dzień wyglądał coraz gorzej, więc nie mogliśmy tracić czasu. Temperatura na zewnątrz spadała nocami do – 10 stopni, a jedynym schronieniem kota był wiklinowy koszyk pod schodami…

LECZNICA_3
Wybrałyśmy lecznicę, ustaliłam z panią weterynarz, że zapłacimy za leczenie i przechowanie kota, p. Ela zawiozła go tam następnego dnia po zgłoszeniu się do nas za pośrednictwem fb. Kot został dokładnie obejrzany i zbadany, miał pobraną krew. Okazał się być koszmarnie zapchlonym i zarobaczonym niekastrowanym kocurem z silnym zapaleniem dziąseł, kamieniem na zębach i kilkoma popsutymi zębami do usunięcia, był też odwodniony i osłabiony. Oczywiście musiał zostać w szpitaliku. Był bardzo miły i łagodny zatem musiał mieć kiedyś dom…

LECZNICA_4
Po odpchleniu, odrobaczeniu, złagodzeniu antybiotykiem stanu zapalnego dziąseł i wzmocnieniu kroplówkami został wykastrowany i przy tej samej narkozie miał ściągnięty kamień oraz usunięto mu kilka popsutych zębów. Podczas pobytu w lecznicy okazało się, że jest głuchy, jego wiek oszacowano na ok. 10 lat.
Gdy kot odzyskał siły, p. Ela na moją gorącą prośbę zabrała kota do siebie na kilkudniowy tymczas. Kolega z naszej grupy miał go zabrać do Warszawy przy okazji podróży służbowej przez Chrzanów. W ciągu tych kilku dni kocurek podbił serce p. Eli, która postanowiła, że zamieszka u Niej na stałe 🙂 To była bardzo spontaniczna decyzja, p. Ela ma kotkę, która jest w trakcie kosztownego leczenia i nie planowała adopcji kolejnego kota.

Zwracam się z prośbą o pomoc w opłaceniu leczeniu kocura z Chrzanowa. Lecznica wystawiła nam fakturę na 250 zł.

FV 38 2014-page-001 1

Jeśli ktoś z Państwa mógłby nas wesprzeć, będę wdzięczna za wpłaty na konto fundacji:
DT u MAGDY Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
42 2030 0045 1110 0000 0255 4620 bank BGŻ
lub za pośrednictwem paypala: dtumagdy@gmail.com
tytułem: darowizna na cele statutowe/ kot z Chrzanowa

bardzo dziękujemy za każdą wpłatę!

SYJAM_2

Dodaj komentarz

Filed under Co tam słychać, Pomóż im!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s