Ślepuszka Małgocha ze stoczni podupadła na zdrowiu, POMÓŻCIE!

19.06.14: nie jest dobrze – Małgocha ma nowotwór, dokładnie chłoniaka. Jest szansa na wyleczenie, ale koszty kuracji będą spore. Bardzo prosimy o wsparcie – sami nie damy rady uratować Gośki.

Dr Jagielski – onkolog leczący Małgochę już zapoznał się z wynikiem badania i zalecił podawanie kotce sterydu (Encortolon) oraz leku przeciwnowotworowego o nazwie LEUKERAN w dawce 2 mg.

To jest ludzki lek, niestety bardzo drogi – 25 tabletek kosztuje 272 zł. Małgocha ma bardzo duże szanse na wyzdrowienie, ale musimy jej w tym pomóc…

Więcej info na wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/245972778927380/permalink/245986218926036/

3.06.14: Małgocha miała kolejne badania – stan nerek jest w porządku, ale samopoczucie kotki nadal nie najlepsze. Nie zapłaciliśmy jeszcze pierwszej faktury, a za chwilę dostaniemy kolejną – bardzo prosimy o wsparcie dla tej uroczej kotki, bez pomocy nie damy rady pomagać takim jak ona!

 

Dumny Goniaczek

Sówka

22.05.14: dostaliśmy fakturę za szpital Małgochy – kwota jest b. wysoko PROSIMY POMÓŻCIE!

Faktura nr 0327_14-page-001

A kotka czuje się dużo lepiej, choć wciąż ma słaby apetyt. Małgocha jest kotem przewlekle chorym – wymaga regularnych wizyt lekarskich i badań, wiec na tej fakturze i tak się nie skończy. Prosimy, dorzućcie grosz na leczenie tej uroczej ślepuszki, która tyle już wycierpiała…

dziękujemy!

————-

Małgocha mieszka w domowym azylu u Małgosi razem z innymi dziewięcioma kotami. Od dłuższego czasu choruje poważnie na zapalenia dziąseł, ale ostatnio miała silną zapaść – na szczęście udało się ją uratować!

Małgocha_11

Kotka jest cały czas intensywnie leczona, we wtorek rano trafiła do szpitala lecznicy Elwet. Małgocha jest pod naszą finansową opieką, do Małgosi trafiła do nas po zlikwidowaniu stoczni w Gdyni, razem z kocurkiem bez jednego oczka. Koty miały zostać wyadoptowane w Warszawie i tak się stało w przypadku kocurka, natomiast leczenie Małgochy przedłużało się, kotka była w kiepskim stanie i ostatecznie została u Gosi na tzw. dożywotni tymczas.

Małgocha_3

Kotka jest prawie niewidoma: na jedno oko nie widzi zupełnie, a drugim ogląda tylko kontury i zarysy.

Małgocha ma poważne i przewlekłe problemy z dziąsłami – nawracające stany zapalne (większość zębów została usunięta), ale musi być stałą opieką stomatologa.

We wtorek 13.05.14 rano Małgocha leżała przy misce z wodą, miała tylko 36,5 stopnia temperatury więc natychmiast trafiła do szpitala. Lekarzom udało się ją uratować, ale wyniki krwi wyszły fatalne – poważna mocznica. Badanie usg wykazalo guz albo mocno powiększony węzeł chłonny w okolicy nerek. Kotka jest intensywnie płukana kroplówkami dożylnymi,  zaczęła jeść, ale niespodziewanie jej temperatura wzrosła do 39,9 stopnia i w związku z tym musiała dostać antybiotyk.

Małgosia odwiedzała kicie w szpitalu, dziś już zabrała ją do domu.

„Małgocha jest bardzo zadowolona, jak do niej przyjeżdżam, siedzi grzecznie na kolanach, patrzy na mnie, a ja trzymam ją za łapkę albo głaszczę po pleckach i główce 🙂

Małgocha_2

Koszt dotychczasowego leczenia (ratowanie życia – kotka była nieprzytomna gdy dojechała do lecznicy, 2 x dziennie dożylne kroplówki z witaminami, lek obniżający poziom fosforu, antybiotyk, lek obniżający temperaturę), badania (pełna morfologia, usg) oraz pobytu kotki w szpitaliku wynosi prawie 500 zł. Będę niezmiernie wdzięczna, jeśli ktoś z Państwa mógłby wpłacić choćby niewielką kwotę na konto fundacji VIVA.”

PROSIMY DOŁĄCZCIE DO POMOCY DLA MAŁGOSI I KOTKI!

Dane do przelewu:

Dt u Magdy Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva

ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a
03-772 Warszawa

42 2030 0045 1110 0000 0255 4620 bank BGŻ

tytułem: darowizna na cele statutowe/Małgocha

DZIĘKUJEMY!

Małgocha_1

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Pomóż im!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s