Kyo – bardzo skrzywdzony i zabiedzony przeuroczy kocurek MA DOM!

9.01.13: Kyoś ma DOM!. Zamieszkał u Agnieszki i Tomka, którzy wprost oszaleli na jego punkcie :))

1504952_801726766520031_815251897_n

photo(42)

photo(41)

photo(40)

27.11.13 – Kyo przeszedł wczoraj endoskopię – nie ma w nozdrzach żadnych polipów tylko ropno-śluzową wydzielinę (pobrano wymaz). Zabieg zniósł nad wyraz dobrze, jak na kota z chorym sercem. Teraz czekamy na antybiogram i zobaczymy co dalej…

na rękach jest zdecydowanie spokojniejszy niż w transporterze – zdecydowanie nie lubi być zakratowany;)

photo(1)

Kyo podpisał zgodę na zabieg;)photo(1)

23.10.13: Kyo był na dodatkowej konsultacji i bardzo mu się podobało, co widać na załączonym obrazku

1380535_532008723551298_1453071888_nniestety będzie dostawał nowe leki, co pewnie mniej mu się spodoba, ale nie ma wyjścia…

historia Kyo

Potwornie wychudzony i chory Kyo został znaleziony 7.10.13 na Mokotowie – szedł za naszą znajomą do dużego skrzyżowania,  dał się wziąć na ręce, z których nie chciał już zejść… Trafił do kliniki, gdzie wszystkich zdziwiło, że na karku miał ślad po aplikacji kropli przeciwpasożytniczych typu spot-on (dał się wyczuć charakterystyczny zapach) – czyli był w ludzkich rekach….?

Kyo 1_wynik

Dopiero przedwczoraj 20.10 zabraliśmy go ze szpitala – okazał się przeuroczym miluchem, który pcha się na kolana i ma ogromny apetyt (po dwóch tygodniach w  klinice poprawił się, ale nadal jest bardzo chudy). Ponieważ nie jest kastrowany, ma uroczo rozrośnięte poliki.

photo(12)_wynik
oto jego WYPIS
Kot przyjęty 07/10/2013. Kocur, niekastrowany, znaleziony, zabrany z ulicy. W bad temp 38,7, bł śluzowe różowe, złamany kieł szczęki prawy, w. chł. podżuchwowe powiększone, wypływ z oczu, zapalenie spojówek, oddech świszczący, wypływ z nosa, nos przytkany gęsta wydzieliną, jama brzuszna miękka niebolesna, jelita z przelewającą się treścią, uszy brudne z ciemną wydzieliną, osłuchowo bz. Wykonano testy Felv/FIV – ujemne. W dniu przyjęcia przy badaniu i pobraniu krwi silna ekscytacja z dusznością, odstąpiono od pobrania krwi. Badanie krwi wykonano w dniu 09/10 – cechy stanu zapalnego. na początku hospitalizacji utrzymywała sie intensywna wodnista biegunka. Wdrożono antybiotykoterapię, do oczu zadawano krople, podawano probiotyki i preparaty immunomodulujące. Po wdrożonej terapii ustąpił wypływ z worków spojówkowych, z nosa, utrzymywał się jednak świszczący oddech i duszność nasilająca się w momentach stresu/ekscytacji. W dniu 16/10 wykonano zdjęcia RTG – opis radiologa w załączeniu. Pacjenta skierowano również na konsultację kardiologiczną – opis w załączeniu.
Podawane leki: Synergal, Biotyl, NaCl:glukoza 1:1, sol Ringeri, Tolfine, Difadol, Tobrosopt, Braunol, Provita, Immunactive. Temp w normie, mikcja zachowana, defekacja po ustąpieniu biegunka – normalna, apetyt bardzo dobry.

Zalecenia:
– badanie endoskopowe, znieczulenie pod nadzorem anestezjologa
– preparaty immunomodulujące

BADANIE KARDIOLOGICZNE
Cel badania kardiologicznego: różnicowanie

Z wywiadu: Kot po badaniu rtg ze stwierdzeniem powiększenia sylwetki serca. Objawy niewydolności górnych dróg oddechowych. Patrz historia choroby.

W badaniu: Status kondycyjny: 4 w/g BCS. Oddech: piersiow-brzuszny z cechami duszności wdechowej. Błony śluzowe: różowo-bladawe CRT: 1 sek. Jama ustna: do weryfikacji stomatologicznej. Obwodowe węzły chłonne:bez zmian. Tarczyca w palpacji: bez zmian. Osłuchowo w zakresie układu oddechowego: stridor w zakresie krtani. Silnie wyrażony szmer tchawiczy wdechowo-wydechowy z oskrzelowym. Serce w fonendoskopii: bez cech arytmicznch ze zwolnieniem pracy mięśnia sercowego. Szmerów patologicznych wew.sercowych brak. Tętno na tętnicy udowej: porównywalne z rytmiką pracy serca, dobrze wyrażone, symetryczne.

Obraz RTG klatki piersiowej: silne przejasnienie płuc wywołane prawdopodobnie wysokimi parametrami ekspozycji oraz silnym wychudzeniem, ale nie mozna wykluczyć przejaśnienia patologicznego, wywołanego rozedma lub słabym ukrwieniem płuc. Cechy kardiomiopatii z powiększeniem wszystkich jam serca. Śródpiersie, jamy opłucnowe bz. Tchawica bz. Dostępne obszary czaszki, w tym jamy nosowe bz.. Brak rysunku otrzewnowego narządów jamy brzusznej sugerujacy wodobrzusze lub skrajną kacheksję. Colon Magnum. Cień śrutu z broni pneumatycznej w śródbrzuszu moze sugerować hemoperitoneum.

Obraz kardiologiczny: Z cechami przeciążenie objętościowego ze zwolnieniem pracy serca oraz obniżeniem czynności skurczowej.

Obraz kliniczny wskazuje na początki kardiomiopatii rozstrzeniowej z wtórą do przeciążeń układu oddechowego stymulacją układu nerwowego powodującą zwolnienie pracy serca. Zmiany kardiologiczne mogą być wtórne do przewlekłego przeciążenia objętościowego.

Zalecono:
1. Pimobendan 1,25 mg – 1/2 tabl rano i wieczorem – lek z powodu niezarejestrowania dla kotów wymaga pisemnej zgody na użycie od właściciela
2. Badanie endoskopowe układu oddechowego
3. Weryfikacja postępowania po badaniu endoskopowym
4. Kontrola kardiologiczna za 2 miesiące

Imię, na cześć bohatera pewnej kreskówki, nadała mu Sophie, która uratowała mu życie.

Teraz Kyo potrzebuje domu, w naszym przytułku nie będzie miał takiej opieki na jaka zasługuje….

photo(11)_wynik

Prosimy Was o pomoc w zbieraniu funduszy na opłacenie szpitala – kwota na fakturze jest dla nas powalająca. A Kyo musi brać leki i czekają go kolejne badania i konsultacje, POMÓŻCIE!

 oto skan faktury (imię kota trochę pomylono w szpitalu)
Faktura nr 0669_13

photo(10)10_wynik

Dowolne wpłaty na zasilenie budżetu kocura można wpłacać na nasze konto:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
42 2030 0045 1110 0000 0255 4620 bank BGŻ

lub za pośrednictwem paypala: dtumagdy@gmail.com
tytułem: darowizna na cele statutowe/ dla Kyo

Bardzo dziękujemy!

Reklamy

1 komentarz

Filed under Co tam słychać, Znalazły dom

One response to “Kyo – bardzo skrzywdzony i zabiedzony przeuroczy kocurek MA DOM!

  1. Pingback: Zezon na rudzielce, niestety porzucone :( | Dom Tymczasowy u Magdy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s