Akcja dla Amelki – każdy może pomóc!

Aktualizacja 08.03.13: Choć nie udało się zabrać całej kwoty za wszystkie badania i operację Amelki, to bardzo się cieszymy, bo kicia znalazła wspaniały dom, gdzie jest rozpieszczaną kocią jedynaczką. I oto chodziło, bo Melka nie lubi kociego towarzystwa!:)

Amelka u Piotrka

Aktualizacja 20.02.13 Amelka jest już zdrowa, histopatologia guzka wykazała tylko zapalnie, na szczęście nie ma komórek nowotworowych! Rachunek za jej badania i leczenie nas przerasta (ponad 900zł), sami nie damy rady, prosimy o wparcie dla kici po przejściach!

006

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
06 1370 1109 0000 1706 4838 7301 bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
tytułem: DT u Magdy – Amelka

Około pół roku temu kotka przybłąkała się na osiedle w Wawrze. Była miła, przytulaśna, niestety szybko okazało się, że kotka nie ma właściciela. Dokarmiali ją młodzi ludzie, którzy tydzień temu poprosili nas o pomoc w leczeniu – kilka dni wcześniej wyczuli u Amelki guz w okolicy pachy.

Pani doktor, do której pojechali powiedziała, że na pierwszy rzut oka jest to nowotwór. Może być złośliwy, ale nie wiadomo do końca bez dokładniejszych badań, trzeba zbadać guz, wyciąć, zrobić badanie krwi i rentgen. Pani doktor podsunęła też pomysł, żeby skontaktować się z fundacją, która może pomóc w leczeniu kotki i spróbować znaleźć kotce nowego opiekuna.

Amelka na rekach
Gdy dostaliśmy zdjęcia kici i jej guza (cyt.”Wzięliśmy wczoraj na wieczór kotkę do naszego mieszkania, żeby zrobić jej zdjęcia i pozwolić jej odpocząć w spokoju. Naszego kota zamknęliśmy w łazience. Przesyłam także zdjęcie guza, chociaż nie widać na nim za wiele. Kotka go sobie chyba gryzie, ponieważ jest rozdrapany i nie ma w tym miejscu sierści.”), nie było na co czekać!

Amelka 012

I tak Amelka trafiła pod nasza opiekę, a dokładnie do kliniki, skąd dziś ją odebraliśmy.

Jest prześliczna, ma piękne oczy, rudawy pyszczek, no i ta biała bródka…:)

Amelka 008
Amelka jest bardzo młoda, ma nie więcej niż 1,5 roku, ma nacięte jedno ucho, jak koty wolno żyjące, które poddaje się sterylizacji. W klinice miała robione testy – wyszły ujemnie, morfologię – też bez zarzutu. Guz po wycięciu został oddany na badanie histopatologiczne, ale mało prawdopodobny jest nowotwór złośliwy. Za kilka dni ściągamy szwy i zdejmujemy kubrak. Liczymy, że wkrótce kicia będzie mogła pójść do nowego domu;)

Amelka pysio

Ponieważ operacja, badania i pobyt Amelki w szpitalu to koszt przekraczający nasze możliwości finansowe (do tego dochodzi utrzymanie kotki), po raz kolejny zwracamy się z wielka prośbą o pomoc. Nawet niewielkie wpłaty mogą nas uratować. Jeśli możecie zasilić budżet Amelki, prosimy o wpłaty na poniższe konto:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
06 1370 1109 0000 1706 4838 7301 bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
tytułem: DT u Magdy – Amelka

Bardzo dziękujemy!

Reklamy

2 Komentarze

Filed under Co tam słychać, Pomóż im!, Znalazły dom

2 responses to “Akcja dla Amelki – każdy może pomóc!

  1. Gosia

    Przytulaska! Spokojna, gadatliwa:)

  2. Reblogged this on Ekologicznie, empatycznie, praktycznie and commented:
    Prosimy o pomoc w spłaceniu długów za leczenie kici 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s