SERDUCHO dla wiejskiej kotki z wadą serca!!!

Aktualizacja, 03.12.12: Z radością informujemy, ze kardio-kicia ma się bardzo dobrze. W ostatnim czasie trochę rozszalała się z polowaniem na wszelkie gryzonie i ptaki, ale od kilku dni mniej chętnie wychodzi na dwór, zapewne z powodu niesprzyjającej aury. Niedługo robimy wysyłkę leków oraz karmy dla kocicy, przy okazji ponownie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli uzbierać fundusze na opłacenie leczenia oraz zakup karmy i żwirku dla wsiowej Bubusi!:-)

 

Jakiś czas temu trafiły do nas trzy wiejskie kotki – miały być wysterylizowane i wrócić do swoich gospodarstw. Dwie kicie już dawno są na swoim terenie, a jedna dopiero jutro wraca do swojej wsi. Jej długi pobyt w Warszawie – u nas, potem 2 tygodnie w szpitalu w całodobowej klinice i znów 2 tygodnie u nas, spowodowany był chorobą, która ujawniła się w czwartej dobie po sterylizacji.
świeżo po sterylizacji – biało-bura Bubusia-kardio ze swoją opiekuńczą mamusią

Pojawiła się gorączka, brak apetytu i osowienie. Standardowe leczenie niestety nie pomagało, a kotka zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Nie było wyjścia – pojechała do szpitala. Tam też nie od razu było wiadomo co się dzieje, zbierający się płyn w klatce piersiowej nie wróżył nic dobrego, podejrzewano nawet śmiertelny wirus kociego zapalenia otrzewnej (Fip).

Na szczęście kotka przeżyła dwie punkcje oraz kolejną operację brzuszną, bo kilku dniach w szpitalu płyn zaczął zbierać się także w jamie brzusznej, a usg pokazało coś niepojącego na kikucie macicy. Okazało się, że to krwiak, który właściwie zawsze może się zdarzyć po zabiegu. Baliśmy się, że kotka jest już tak słaba, że nie przeżyje kolejnej narkozy, ale przeżyła, przy okazji po raz trzeci usunięto płyn z płuc!

W końcu podano kici na próbę leki na serce i jej stan szybko zaczął się poprawiać! Echo serca ujawniło wielopunktową wadę.

opis z karty badania:  „wada wrodzona, wielopunktowa, przetrwały przewód międzyprzedsionkowy z przetrwałym przewodem tętniczym, zaawansowane zmiany w zakresie zastawki trójdzielnej z cechami dysplazji wtórnej do w/w anomalii nadciśnienie w zakresie „prawego serca”, brak czynności skurczowej przedsionków.”

Bubusia właściwie dostała wyrok – leki do końca krótkiego życia.
Gdy jechaliśmy odebrać ja ze szpitala, baliśmy się, że przyjedziemy po wrak kota, wykończony wszystkie zabiegami, które przeszła.
Łzy staneły nam w oczach, gdy zobaczyliśmy smutne, ale bystre oczy ślicznej kici w kubraczku, w którym oczywiście wyglądała uroczo. Zachowywała się, jakby nas poznała, delikatnie pomiaukiwała i zaczęła mruczeć. Odebraliśmy wypis i leki i pełni obaw zabraliśmy kotkę do dt.

Bubusia (dostała ksywkę Kardio-kicia) i ku naszemu zaskoczeniu przysiadła się do miseczki z suchą karmą, która wprost uwielbia. Już jesteśmy spokojniejsi, bo naprawę nie czuje się chyba źle. Poza tym jest tak śliczna, subtelna, grzeczna (zawsze chodzi do kuwety), daje sobie podawać leki, po prostu ujęła nas za SERCE!

Kilka dni temu była na kontroli kardiologicznej – echo (dzielnie znosiła badanie przez ok. 40 min!) pokazało, że serducho po leczeniu jest w lepszym stanie i razem z doktorem uzgodniliśmy, że powinna wrócić na swój teren – tam będzie najszczęśliwsza, a o to przecież chodzi.


Gospodarze, którzy zaufali nam powierzając swoje 2 kotki do zabiegu, bardzo czekają na powrót drugiej kici. Obiecali, że postarają się więcej trzymać ją w domu, podawać leki i alarmować nas w razie pogorszenia jej stanu.

Ponieważ wszystkie badania, leki i pobyt kici w szpitalu musimy zapłacić ponad 1600zł prosimy wszystkich, którzy mogą nam pomóc o wsparcie. Mamy na stałym utrzymaniu już ok stu kotów, więc taka kwota jest ogromnym obciążeniem. Właściciele kardio-kici też nie należą do bogaczy, obydwoje są na rencie, więc nie uregulują takiego rachunku. Prosimy nawet o najmniejsze wpłaty, po 10, 20 zł, – zsumowane naprawdę mogą nas uratować.
Darowizny dla uroczej kardio-kici można wpłacać na nasze fundacyjne konto:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
06 1370 1109 0000 1706 4838 7301 bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
tytułem: DT u Magdy – KARDIO-KICIA
Bardzo dziękujemy!

Ponieważ właściciele chcą zastosować się do zaleceń i więcej trzymać ją w domu chcemy sprezentować im kuwetę-domek, duży worek żwirku i dobrą karmę dla rekonwalescentki.

Buba to robocze imię nadane w lecznicy kicia ma ok 2 lata, trzy razy rodziła, często walczyła ze szczurami, zniosła 4 narkozy, może jeszcze przeżyć 3-5 lat. NIECH ŻYJE JAK NAJDŁUŻEJ W DOBREJ KONDYCJI!

3 Komentarze

Filed under Co tam słychać, Pomóż im!

3 responses to “SERDUCHO dla wiejskiej kotki z wadą serca!!!

  1. Pingback: SERDUCHO dla kardio-kici z polskiej wsi – dzieki za pomoc!!!:) | Dom Tymczasowy u Magdy

  2. Ann

    jak tam kicia? wszystko z nią ok?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s