Poprawkowa operacja Wiesia bezłapka – pomocyyy!

Aktualizacja: Wiesio dziękuje Wszystkim wpłacającym na konto kosztownej reoperacji łapki!!! Dla kocurka ze wsi zaczyna się nowy czas – szczęśliwie znalazł dom z ogrodem, kotką i psem oraz  kochających opiekunów. Trzymamy kciuki za szybką adaptację w nowym miejscu!;))

Tym razem opisujemy bardzo przykrą dla nas sprawę. Nasz cudowny Wiesio – bezłapek musiał przejść poprawkową operację amputowanej łapki. Po kilku miesiącach od pierwszej operacji otworzyła mu się rana w miejscu dawnego szwu! Okazało się, że podczas pierwszego zabiegu zostawiono zbyt mało mięśni do „opatulenia” kikuta kości udowej i kość drażniła skórę.  Za jakiś czas przebiłaby się na zewnątrz.
Biedny kot tyle wycierpiał, a teraz kolejna operacja, narkoza, stres…. Tym razem całkowicie usunięto kikut, operacja przebiegła bez komplikacji, Wiesiek nie nosił kołnierza, a szew wyglądał tak zaraz po zabiegu (obok szwu rana od kikuta):

a tak po kilku dniach (nadal bez kołnierza):

a tak po zdjęciu szwu (10 dni po zabiegu):

Poprzednio wyglądał tak:

kilka dni po zabiegu

tuż przed zabraniem z lecznicy

Według operujących lekarzy wszystko zostało wykonanie poprawnie, łącznie z szyciem, a winą został obarczony kot – podobno się lizał, mimo że był w kołnierzu. Oczywiście zabraliśmy go z lecznicy, w której wtedy przebywał kończąc tym samym współpracę. Gdy Wiesiek był już u nas okazało się również, że ma potworny świerzb – stąd jego ciągle brudny kołnierz i mimo, że kilka tygodni przebywał w lecznicy, nikt nie ulżył biedakowi w tym swędzącym problemie. Ręce opadają….
Rana na szwie długo się goiła, Wiesiek dostawał dodatkowe leki, zastrzyki, co z kolei opóźniało oswajanie nieśmiałka. Tyle problemów przez niekompetencję lekarzy! Wet, który teraz „poprawiał” Wieśka orzekł wtedy, że szew wyglądana robotę rzeźnika, co zresztą było widać gołym okiem.
Po kilku tygodniach leczenia, szew się wreszcie zagoił, skóra porosła sierścią i nikt nie przypuszczał, że konieczna będzie poprawkowa operacja.

leczenie przetoki


Jest nam ogromnie przykro, że nieszczęsny Wiesio tyle się wycierpiał, choć niczym sobie na to nie zasłużył. Poważnie niepokoi nas podejście weterynarzy do swojej pracy – dlaczego biorą się za rzeczy, o których nie mają pojęcia, jak mogą tak krzywdzić zwierzęta, skoro są od tego, by im pomagać???
Po całej sprawie, oprócz niesmaku, mamy też niestety spory dług w lecznicy, gdzie Wiesio był reoperowny, musimy więc znów prosić Was o pomoc w zbieraniu funduszy na opłacenie zabiegu.

Datki dla Wieśka można wpłacać na konto:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
06 1370 1109 0000 1706 4838 7301 bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
tytułem: DT u Magdy Wiesio – reoperacja

DZIĘKUJEMY!


Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Co tam słychać, Pomóż im!

5 responses to “Poprawkowa operacja Wiesia bezłapka – pomocyyy!

 1. Pingback: Franek-łachudra – zbieramy na leczenie kocura po przejściach! | Dom Tymczasowy u Magdy

 2. Gracjanna W.

  Przeczytałam całą długą historię Wiesia. To straszne ile musiał przejść z tą jedną nóżką (łącznie 3 razy !!!).
  Podzielam Wasze niepokoje dotyczące kwalifikacji zawodowych oraz kompetencji etycznych weterynarzy. Stanowczo zbyt często zdarzają się różne wpadki.
  Myślę jednak, że dobrze byłoby gdybyście nie byli aż tacy taktowni i opublikowali namiary na obie lecznice weterynaryjne.
  Lekarzom , którzy wykonali drugą operację należy się zasłużona reklama, a partaczom – napiętnowanie (niech nie czują się bezkarni).
  Będzie to również z pożytkiem dla nas warszawskich opiekunów zwierząt, abyśmy wiedzieli które lecznice w przyszłości omijać szerokim łukiem.
  Bardzo Was proszę – dodajcie do tego wątku taką informację.

  • maskro

   Sprawa nagłaśniania lekarzy partaczy jest dość skomplikowana, ale możemy podać, że Wiesia operowała chirurg Iwona Kłucińska Petschl w lecznicy CZARNY KOT na warszawskim Gocławiu, a szyła szefowa tego gabinetu – Ewa Zwierzyńska. Poprawiał Michał Lutomski z lecznicy w Kozienicach.

 3. Kasia Lisiak

  Proszę podać do wiadomości publicznej nazwisko weterynarza i nazwę lecznicy pierwszej operacji – żeby jak najmniej zwierząt tam trafiało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s