Marmur – nasz zły, opętany kot do adopcji wirt., jest bardzo chory:(

17.09.14: dziś Murek zwany KotemZŁYM ostatni raz pił ze swojej konewki wodę, to były jego ostatnie chwile na ukochanym balkonie.
przegrał z niewydolnością nerek i odszedł godnie do krainy wiecznych łowów…

10628311_834446983255975_1589474858321264097_n

——

 

DSC09917_wynik

25.10.13: od jakiegoś czasu wiemy, że to nie anemia tylko mocznica i to już poważnie zaawansowana. mimo że w pierwszym badaniu krwi, wskaźniki nerkowe były  w porządku, to na usg lekarz zwrócił uwagę, że coś poważnego dzieje się w nerkach. w kolejnych trzech badaniach mocznik i kreatynina wskazują na niewydolność nerek. po serii kroplówek wyniki Murka są trochę lepsze, ale anemia nadal nie ustępuje. Marmur ma niestety wyrok – niewydolność nerek jest chorobą nieuleczalną:( oczywiście będziemy się starali (na ile kot zły będzie pozwalał i znosił meczące zabiegi) podawać leki i suplementy hamujące rozwój choroby, ale sytuacja nie jest wesoła. trzymajcie kciuki!

siatki 015_wynik

3.09.13: Marmur jest poważnie chory 😦
Trochę ostatnio schudł i zmarkotniał – badanie krwi wykazało poważną anemię, powrócił też duży stan zapalny dziąseł. Podejrzewamy hemobartonelozę czyli anemię złośliwą lub nawet chłoniaka. Murek mieszka teraz głównie w łazience, gdzie ma spokój od innych kotów i wypasioną stołówkę:) Codziennie, oprócz leków i suplementów, dostaje też extra porcję mięsa lub gotowaną rybę oraz najlepsze saszetki dla rekonwalescentów. Prosimy, trzymajcie kciuki za Marmura, za tydzień usg i powtórne badania krwi.

Jeśli możecie, zasilcie budżet kocura – leki, badania i extra karma, to dla nas naprawdę spore obciążenie…;/

siatki 013_wynik

HISTORIA MARMURA:

Marmur jako młody niewykastrowany kocurek został znaleziony na Gocławiu latem 2010. Był bardzo chudy i zestresowany, zapewne został wyrzucony z domu. Na początku nie znosił innych kotów, ale po kilku dniach w domu zastępczym nawet polubił ich towarzystwo. Z czasem nabrał trochę ciałka, ale nadal jest wyjątkowo zgrabny i dostojny. Jest też bardzo żywy, lubi zabawy, a najbardziej  „zapasy”  z ludzką ręką. Od jakiegoś czasu Marmur ma problemy z jamą ustną – przewlekły stan zapalny dziąseł sprawił, że konieczne było rwanie:( I tak w dwóch turach nasz Murek stracił większość zębów, ale przynajmniej buźka już go nie boli…;)

więcej o kocurze na jego profilu na FB: https://www.facebook.com/pages/KotZ%C5%81Y/435928263107851?ref=hl

To nie  jest na pewno kot z rodzaju „ciepłe kluchy”.
Marmur, w skrócie Murek lub kotZŁY – różnie przez nas nazywany, niestety nie znalazł do tej pory domu – nie było nikogo, kto chciałby go adoptować. Dziś znamy go lepiej i wiemy, że adopcja raczej źle by się skończyła, ponieważ naprawdę jest kotem złym!!! A nawet można rzec – opętanym!;) Kontakt z ręką człowieka to dla niego zawsze sparing (co nie każdy lubi), na inne koty reaguje różnie, w zależności od stopnia opętania;) – czasem się z nimi bawi, innym razem atakuje.
Od niedawna dużym zainteresowaniem cieszy się u Murka suka IRA (znaleziony owczarek niemiecki), którą oczywiście traktuje jak worek treningowy;)


Jest jeszcze wiele przyczyn dla których kocur u nas zostaje, np: szkody mieszkaniowe lub totalna „nieobsługowość” kocura (podawanie jakichkolwiek leków grozi poważnymi uszkodzeniami ciała); ale główną jest to, że mimo swojego złego charakteru kotZŁY jest ogromnym wrażliwcem – czasem jak spotka go jakieś niepowodzenie, porażka w sparingu, nieudany skok na szafę, itp, Murek chowa się do swojego pudełka i potrafi tak siedzieć cały dzień…
Podobnie reaguje na nowe koty, które trafiają na „jego teren”.
Złego kocura można adoptować wirtualnie. Sponsor będzie mógł go odwiedzać i użyczać ręki do pogryzienia i podrapania:) Czekamy na odważnych miłośników mruczków!:)
Oto nr konta fundacji:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
42 2030 0045 1110 0000 0255 4620 bank BGŻ

tytułem: Marmur – adopcja wirtualna

DZIĘKUJEMY!

więcej info u Tomka: dtumagdy@gmail.com , 604 122 679

Reklamy

3 Komentarze

Filed under Co tam słychać, STARE_OGŁOSZENIA

3 responses to “Marmur – nasz zły, opętany kot do adopcji wirt., jest bardzo chory:(

  1. ylf

    „…mimo swojego złego charakteru kotZŁY jest ogromnym wrażliwcem – czasem jak spotka go jakieś niepowodzenie, porażka w sparingu, nieudany skok na szafę, itp, Murek chowa
    się do swojego pudełka i potrafi tak siedzieć cały dzień… ” oj tam o drazu zły, typowy facet 🙂

  2. Pingback: Marmur czyli KotZŁY jest poważnie chory…:( | Dom Tymczasowy u Magdy

  3. Pingback: Marmur KotZŁY pilnie potrzebuje wsparcia! | Dom Tymczasowy u Magdy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s