Cudowny burasek ze wznową nowotworu – zbieramy na operację!

2.01.13 – wczoraj Misiek odszedł do nieba dla kotów, nowotwór przerzucił się na język, kocur przestał jeść…Będzie nam go bardzo brakować, był wyjątkowy – dobry i bardzo emocjonalny.

na kaloryferze


Aktualizacja: 19 grudnia kocurek miał operację – rokowania nie są najlepsze, ale na razie Misiek czuje się dobrze. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wspomogli burasa!

Prosimy o pomoc dla Miśka – wspaniałego, nieśmiałego buraska, który musi mieć amputowaną łapę, gdyż w kości udowej pojawiły się nowe zmiany nowotworowe.

MISIO ma ponad 9 lat. Został  znaleziony jako dzikie maleństwo – przyplątał się na teren pewnej firmy.  Dokarmiano go tam przez parę dni, później miał trafić na Paluch. Trafił do nas i już został (jest kotem do adopcji wirt.). Przez długi czas był zupełnie nieadopcyjnym dzikuskiem,  do tej pory zresztą jest lękiem podszyty, ale to cudowny i bardzo emocjonalny kot. Misio cierpi też na przewlekłe zapalenie dziąseł i problemy z jelitami.

Zimą 2009, po zeskoku z lodówki złamał tylną łapę – powodem był rak kości. Na szczęście nowotwór okazał się w miarę łagodny (fibrosarkoma) i przewidywano, że kot będzie żył jeszcze parę ładnych lat. Łapa nie była w pełni sprawna, bo usunięto główkę kości udowej, ale kocur radził sobie całkiem dobrze. Niestety kilka dni temu zauważyliśmy, że na biodrze wystąpiło dziwne zgrubienie, a RTG potwierdził najgorsze przypuszczenia – nowotwór się odnowił! Na razie Miśko czuje się dobrze (wyniki krwi, testy – ok), więc nie ma na co czekać, trzeba amputować łapę, żeby buras miał szanse na następne lata życia. Ponieważ wszystkie badania i operacja to dla nas duże obciążenie finansowe, jak zawsze nieśmiało prosimy naszych kocich przyjaciół o wsparcie. Dzięki Wam podobne zabiegi przeszła Tomisia (która ma już swój dom) i Wiesio (przebywający jeszcze w DT).

Jeśli zechcielibyście wesprzeć także naszego buraska, to będziemy wdzięczni za każde, nawet najdrobniejsze, wpłaty na konto:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
06 1370 1109 0000 1706 4838 7301
bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa tytułem: DT u Magdy Misio – operacja
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: MHBFPLPW

DZIĘKUJEMY!

A tak Misiem, po jego pierwszej operacji, opiekował się nasz Tolek

dtumagdy@wp.pl

693 398 106

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Pomóż im!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s