Lila – radosna kotka mimo przejść czeka na dom!

20.04.13: Lila od kilku dni gorzej oddychała, dziś miała prześwietlenie płuc i niestety sprawdziły się najgorsze podejrzenia – nasza 11latka ma zaawansowany nowotwór płuc….

Ze względu na problemy zdrowotne musimy zawiesić adopcję kotki. Lila musi mieć usunięte 2 zęby wokół których zrobił się poważny stan zapalny oraz podskórną zmianę o charakterze nowotworowym;(. Mamy nadzieję, że dobrze zniesie obydwa zabiegi i wkrótce powróci do pełni sił i zdrowia. Ponieważ dwie operacje to dla nas spory wydatek prosimy wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć finansowo Lilkę o wpłaty na konto fundacji:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
42 2030 0045 1110 0000 0255 4620 bank BGŻ
tytułem: Lila

DZIĘKUJEMY!

A oto historia kici:

Zwracamy się pomoc dla 9-cio letniej kotki o wspaniałym charakterze. Kicia jest wesoła i zabawowa, choć na zdjęciach ma z reguły groźną minę;)

Lila miała całkiem fajny dom, była zadbana wysterylizowana i zaszczepiona. Niestety właścicielka kici zaczęła poważnie chorować (alergia, później poważniejsze problemy z płucami), młodsze dziecko w rodzinie też było uczulone. Właściciele, nie mogąc poradzić sobie z tym problem i nie uzyskawszy fachowej porady lekarza weterynarii, od kilku miesięcy trzymali kotkę na balkonie.

Sprawa plączącego kota, przesiadującego cale godziny na parapecie i proszącego o wpuszczenie do domu, skłoniła sąsiadkę widząca ze swojego okna przykrą sytuacje kici do zgłoszenia interwencji. Kotce groziło także wypadniecie z piątego pietra (balkon nie był zabezpieczony) – czasem chodziła po balustradzie. Od kilku miesięcy kotka mieszka w domu tymczasowym, miała badania – jest zupełnie zdrowa ( testy na felv i fiv – ujemne, morfologia w porządku) i usunięty kamień nazębny.

Lila jest kotem grzecznym, kuwetkowym, bardzo zrównoważonym. Lubi leżeć na kolanach, daje się głaskać po brzuszku, mruczy jak traktor, uwielbia  się też bawić – szczególnie ganiać za zabawką na wędce. Ponieważ była jedynaczką, nie lubi innych kotów, ale może zamieszkać z psem. Kicia potrzebuje dobrego domu na stałe – po swoich przejściach zasługuje na najlepsze „warunki mieszkaniowe”.

Kontakt w sprawie adopcji kotki:  Tomek 604 122 679 lub Magda 693 398 106, dtumagdy@gmail.com

2 Komentarze

Filed under STARE_OGŁOSZENIA

2 responses to “Lila – radosna kotka mimo przejść czeka na dom!

  1. Pingback: Franek-łachudra – zbieramy na leczenie kocura po przejściach! | Dom Tymczasowy u Magdy

  2. Pingback: Połówka – kolejna kicia w naszym DT prosi o wsparcie. | Dom Tymczasowy u Magdy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s