Porzucona Rudzia – pomóżcie starszej kotce chorej na raka!

18.06.13: dziś Rudzia odeszła za tęczowy most – nowotwór zaatakował już jamę brzuszną i odebrał kotce apetyt. Bardzo wychudła i na pewno cierpiała, choć starała się tego nie okazywać. Odeszła godnie i spokojnie.

Aktualizacja II –  w ostatnim czasie stan Rudzi trochę się pogorszył – ma mniejszy apetyt, a z zajętych nowotworem sutków sączy się dziwna wydzielina. Kotka ma robione okłady z sody, częściej też dostaje ulubione smakołyki;)

Aktualizacja: rtg nie wykazał przerzutów do płuc, ale ponowne badanie usg potwierdziło ogniska nowotworowe w wątrobie – na szczęście kicia czuje się dobrze. Cieszymy się, że rak nie daje na razie  objawów, oby jak najdłużej!

Rudzia – starsza uratowana kicia – trafiła do nas z interwencji bardzo zapchlona i wynędzniała. Pojawiła się w jednej z piwnic na Gocławiu. Była przerażona, ale najwidoczniej szukała schronienia i weszła do pomieszczenia dla kotów wolno żyjących. Wszystko wskazuje na to, że ktoś pozbył się problemu na wakacje – kotka jest raczej starsza, ma guzki na kilku sutkach, anemię, a usg wykazało chorą wątrobę (niewykluczony jest nowotwór).

Aktualne zdjęcia Rudzi, po wstępnym leczeniu:

Kicia jest piękna (okazała się rasową norweską leśną), bardzo miła i łagodna, ale trochę lękliwa. Jej ogólny stan poprawił się po lekach i wzmacniających kroplówkach z witaminami. Teraz Rudosława czuje się świetnie, ale z uwagi na swój stan już raczej zostanie pod naszą opieką do końca swoich dni. Ma duży apetyt – ewidentnie zaznała głodu i wciąż nadrabia zaległości. Czekają ją jeszcze dalsze badania i ewentualnie operacja. Mamy nadzieję, że jeszcze trochę pożyje w godziwych warunkach i odzyska zaufanie do ludzi. Wszystkie osoby, które zechciałyby wspomóc rudaskę, prosimy jak zawsze o wpłaty na poniższe konto.

A oto zdjęcia wcześniejsze, z interwencji:

Kotka nie ma jeszcze opiekunów wirtualnych, możesz być pierwsza, pierwszy!
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
42 2030 0045 1110 0000 0255 4620 bank BGŻ
lub za pośrednictwem paypala: dtumagdy@gmail.com
tytułem: darowizna na cele statutowe  – dla Rudzi

Więcej informacji pod numerem Tomka: 604 122 679 lub Magdy: 693 398 106 bądź mailem: dtumagdy@gmail.com

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under STARE_OGŁOSZENIA

Możliwość komentowania jest wyłączona.