Wiejski kocurek odgryzł sobie łapkę, by się uwolnić – pomóżcie!

Aktualizacja – Wiesio już wydobrzał i szuka dobrego domu, gdzie spędzi resztę swojego życia – zajrzyj do zakładki Koty do Adopcji. Do czasu adopcji można sponsorować utrzymanie trzyłapka, nr konta fundacji poniżej.

Ten wyjątkowo dzielny kocurek przyjechał z typowej polskiej wsi, gdzie nikt specjalnie nie przejmuje się losem zwierząt, które nie dają mleka czy mięsa. W ostatni weekend dostaliśmy wiadomość, że po jednym z podwórek chodzi kot na trzech łapach, bo jedną sobie odgryzł!!!


Jak się okazało, utknął na jakimś ogrodzeniu i nie doczekawszy pomocy człowieka, musiał odgryźć sobie zaklinowaną łapkę, by się uwolnić! Wychudzony, wygłodniały, odwodniony, potwornie zapchlony i z kleszczem na środku czoła kocurek dal się złapać (nie obyło się bez pogryzień i zadrapań) naszej znajomej i przywieźć do Warszawy. Jest już pod opieka lecznicy weterynaryjnej – dostaje wszystkie potrzebne leki, w tym przeciwbólowe. Rzuca się jeszcze na jedzenie, ale powoli apetyt się stabilizuje. Po ciężkich przeżyciach jest bardzo zestresowany, trochę zamknięty i smutny, ale na szczęście daje przy sobie wszystko robić. Mamy nadzieje, że białas szybko otrząśnie się z szoku i wróci do zdrowia. Wydaje się raczej młody, choć brakuje mu zębów, a na reszcie ma potworny kamień – prawdopodobnie na skutek chorób i niedożywienia. Gdy tylko nabierze więcej sił, będzie miał pobraną krew i jeśli wyniki będą dobre, przejdzie konieczne operacje i zabiegi. Liczymy jak zawsze na waszą pomoc dla sieroty, na razie w kwestii wsparcia finansowego, a później ewentualnej adopcji – kot nie może wrócić na wieś, gdzie bez dobrej opieki, bez łapy i części zębów sobie nie poradzi. Załączamy kilka zdjęć biedaka zrobionych na szybko komórką.

 

Kocurka można wspomóc wpłacając fundusze na jego leczenie i operacje na konto fundacji (uwaga – numer uległ zmianie!):
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! ul. Kawęczyńska 16 lok. 42 a, 03-772 Warszawa
06 1370 1109 0000 1706 4838 7301 bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
tytułem: DT u Magdy Bezłapek
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: MHBFPLPW

Jak zawsze serdecznie dziękujemy wszystkim „kocim sponsorom” za dotychczasową pomoc dla naszych podopiecznych! Pozdrawiamy i jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy!
DT u Magdy
WWW.kocieadopcje.com
693 398 106; maskro@vp.pl

 

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Pomóż im!

Możliwość komentowania jest wyłączona.